mail facebook   atj.lingwista

ATJ Lingwista EduATJ Lingwista JuniorATJ Lingwista HolidayATJ Lingwista Sport & Incentive

Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna
Dzisiaj jest Niedziela, 25 lutego 2018

Rok szkolny w USA

Rok szkolny w USA


Zobacz też: rok szkolny w Wielkiej BrytaniiFrancji, NiemczechHiszpanii


Wiek uczestnika: 15 - 18 lat


WARUNKI UCZESTNICTWA: 


Wiek 15-18 lat (uczestnik musi zakończyć program przed ukończeniem 19. roku życia!). Dobra znajomość języka angielskiego (min. 4 lata nauki, dobry stopień). W programie mogą uczestniczyć uczniowie szkół średnich, którzy mają pozytywne oceny, nie powtarzali klasy i nie przysparzali problemów wychowawczych.

 
OSOBOWOŚĆ UCZNIA: 


Samodzielność, otwartość, pozytywne nastawienie do ludzi, tolerancyjność, umiejętność łatwego odnajdywania się w niespodziewanych sytuacjach. Oczekuje się od nowego kandydata, że będzie brał aktywny udział w życiu rodzinnym i wykonywał wszelkie obowiązki domowe z własnej inicjatywy.

 
WYBRANIE STANU: 


Najczęściej nasi klienci wyjeżdżają do takich stanów jak: Washington, Ohio, North Carolina, South Carolina, Texas, Iowa i Minnesota czy też Nowy Jork.
W każdym stanie panuje podobny, amerykański styl życia, dlatego nie odgrywa większej roli, w którym z nich student znajdzie swój "drugi dom". Możliwe jest również wybranie stanu lub spełnienie innych życzeń klienta - na ogół wymaga to jednak dopłaty oraz znacznie wcześniejszego zgłoszenia się na wyjazd (nawet do 16 miesięcy wcześniej).

 
OPIEKA: 


ATJ LINGWISTA i Fundacja Amerykańska zapewniają na miejscu opiekę rodziny, szkoły oraz przedstawiciela amerykańskiego, który będzie w kontakcie z uczniem.

 
SZKOŁA: 


Nasz klient jest kierowany do jednej z amerykańskich szkół średnich "High School". W szkole uczniowie mogą wybrać te przedmioty, które odpowiadają ich zainteresowaniom i zdolnościom.

W zależności od chęci, uczniowie mogą podjąć naukę w szkołach publicznych lub prywatnych (co wiąże się z większą opłatą za program).

 
Rok szkolny jest podzielony na dwa semestry, a szkoła na ogół trwa 4 lata (9-12 klasa). Szkoła sama decyduje, do której klasy trafi Klient oraz czy jest możliwe, żeby otrzymał on dyplom ukończenia szkoły (matura).

 
RODZINA: 


Każda wybrana rodzina amerykańska jest starannie sprawdzana oraz wielokrotnie wizytowana przez naszego amerykańskiego przedstawiciela. Należy pamiętać, że rodziny amerykańskie nie biorą pieniędzy za zakwaterowanie i opiekę nad studentem. Robią to po to, by przybliżyć amerykański sposób życia obcokrajowcom. 


ŻYCIE SZKOLNE, SPORT, CZAS WOLNY: 


Po lekcjach uczniowie mają lunch w szkolnym barze lub stołówce, a następnie biorą udział w zajęciach popołudniowych, dzięki czemu amerykańska społeczność uczniowska jest ze sobą ściśle związana i cechuje ją tzw. "szkolny patriotyzm". W szkole istnieje wiele kółek zainteresowań i klubów, gdzie uczniowie nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie.

 
DŁUGOŚĆ POBYTU: 


Większość uczestników wybiera roczny pobyt w szkole. Dobrze jest, by przed wyjazdem do USA uczeń wraz z rodzicami odbył rozmowę z dyrektorem swojej szkoły i ustalił warunki zaliczeń roku szkolnego, który zamierza spędzić w Stanach Zjednoczonych.


Semestr szkolny w Ameryce ( ok. 5 miesięcy) kosztuje 4840 USD + 1000 PLN

Roczny pobyt w Ameryce (około 10 miesięcy) kosztuje 3600 USD + 1000 PLN 


            Na życzenie organizujemy kilkudniowy program w Nowym Jorku przygotowujący do podjęcia nauki w szkole amerykańskiej. Koszt dodatkowy programu wraz z biletem z Nowego Jorku do miejsca stałego pobytu to min. 650 USD (w cenie nie jest ujęty bilet lotniczy do Stanów Zjednoczonych).

 

CENA ZAWIERA:

 • odbiór z lotniska i transfer na lotnisko w drodze powrotnej
 • zakwaterowanie i wyżywienie w starannie dobranej rodzinie amerykańskiej (3 posiłki dziennie w weekendy, 2 posiłki w pozostałe dni)
 • wystawienie dokumentów uprawniających do ubiegania się o wizę J-1
 • wybranie szkoły średniej
 • uczestnictwo we wszystkich zajęciach lekcyjnych
 • opiekę i pomoc lokalnego koordynatora na miejscu 24h/dobę
 • szkolenie informacyjne przed wylotem z Polski i szkolenie adaptacyjne w ciągu pierwszych 2 tygodni pobytu w USA
 • regularne raporty z postępów w nauce
 • ubezpieczenie NNW/KL

 

DODATKOWO PŁATNE:

 • rozmowa kwalifikacyjna: 300 PLN
 • przelot
 • lokalne przejazdy
 • opłata wizowa J-1 dla wyjazdów edukacyjnych 160 USD oraz obowiązkowa rejestracja w systemie SEVIS - 180 USD
 • pośrednictwo wizowe - 160 PLN
 • damage deposit 400 USD - dotyczy ewentualnych zniszczeń, niezapłaconych rachunków przez uczestnika programu . Depozyt zwracany jest 45 dni po zakończeniu programu w wypadku nie odnotowania w/w sytuacji.
 • transport - bilet lotniczy
 • lokalne przejazdy
 • podręczniki i materiały szkolne
 • wycieczki i imprezy dodatkowe
 • ubezpieczenie medyczne
 • kieszonkowe


WIZA I SAMOLOT: W celu otrzymania wizy amerykańskiej należy posiadać paszport ważny przynajmniej 2 lata.  ATJ LINGWISTA może pośredniczyć uzyskaniu wizy i biletu lotniczego na życzenie klienta.


 • Wiza J-1 - dla uczestników programu szkół publicznych. Zaakceptowani uczestnicy otrzymują dokument wizowy DS-2019, niezbędny do ubiegania się o wizę J-1. Obowiązek posiadania wizy J-1 dotyczy również osób, które mają wizę turystyczną oraz posiadają obywatelstwa innych krajów. Dokumenty wizowe DS 2019 są wydawane uczestnikom po uregulowaniu całkowitej opłaty za program. Uczestnicy programu starają się o wizę osobiście w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie lub Konsulacie w Krakowie. Do kosztów uzyskania wizy należy doliczyć opłatę rejestracyjną SEVIS.
 • Wiza F-1 - dla uczestników programu szkół prywatnych. Wiza F-1 jest wizą studencką uprawniającą do studiowania w USA. Dokumenty wizowe I-20, niezbędne do ubiegania się o ten rodzaj wizy, wydawane są uczestnikom programu po uregulowaniu całkowitej opłaty za program. Do kosztów uzyskania wizy należy doliczyć opłatę rejestracyjną SEVIS.

 

*ceny te są cenami przybliżonymi i mogą ulec zmianie w zależności od daty zgłoszenia kandydata, szkoły publicznej/prywatnej oraz miejsca pobytu miasta/stanu.

** ceny mogą ulec zmianie w zależności od Departamentu Stanu USA (dot. SEVIS) jak i konsulatu (dot. Opłaty wizowej).


tel. +48 22 636 76 56
tel. +48 22 629 09 08


ul. Pruszkowska 6A
02-118 Warszawa
Zobacz nas na mapie

Biuro czynne:
pn.-pt. 9:00-18:00
sob. 10:00-14:00

Skype chat, instant message

Skype chat, instant message

Skype chat, instant message

Skype chat, instant message

 Państwo:

 Miasto:

 Profil wyjazdu:

 Rodzaj zakwaterowania:

Co mogę zrobić dalej?
Nie wiesz co dalej? Odwiedź nasze strony informacyjne lub zadzwoń już teraz do naszych konsultantów! Jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem 022 6367656. Zadzwoń i dowiedz się, jakie niespodzianki i zniżki przygotowaliśmy dla naszych Klientów! Polub nas na Facebooku, żeby codziennie dostawać świeżą dawkę ciekawostek, konkursów i informacji o najlepszych i najtańszych ofertach!
U nas rezerwacji możesz dokonać w każdej chwili!
Zadaj pytanie on-line

Zapisz się do naszego newslettera - bądź na bieżąco z naszymi aktualnymi ofertami i promocjami! 

* pole wymagane
Jestem zainteresowany(a) następującymi ofertami:

Obozy młodzieżowe | Zimowiska | Obozy językowe | Obozy językowe Anglia | Obozy językowe Cypr | Obozy językowe Malta | Kursy językowe za granicą |
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.
-->